SDP - Mänttä-Vilppula 4.6.2020

Pirkanmaan puoluekokousedustajat 22.-24.8.2020 Tampereen puoluekokoukseen

Vaaliyhtymä 3 (Ruovesi, Juupajoki, Orivesi, Mänttä-Vilppula, Virrat) 6 edustajaa

Ala-Herttuala Marika,

Rönni Tero,

Hjerppe Ilkka,

Hänninen Mikko,

Kaleva Keijo,

Mikkonen Pirjo

Varajäsenet sijaan tulojärjestyksessä

Suhonen Eliisa, Lahtinen Jyrki, Tervonen Seija, Lahtinen Kyllikki, Simula Markku, Ahonen Pekka

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pirkanmaan puoluekokousedustajat vaaliyhtymittäin 22.-24.8.2020 Tampereen puoluekokoukseen (53 puoluekokousedustajaa)

Vaaliyhtymissä 1 ja 3 suoritettiin nettiäänestys/ postiäänestys ja

vaaliyhtymät 2, 4 ja 5 edustajat valittiin sopuvaalilla

Vaaliyhtymä 1 (Tampere) 20 edustajaa

Lyly Lauri, Salmi Pekka, Läärä Kaisa, Rokosa Inna, Kallio Kalle, Julin Sofia, Ojakangas Aki, Kanerva Esa, Auvinen Jarkko, Eskonen Lasse, Kampman Ulla, Tervo Anne, Liikka Jyrki, Vatanen Kaisa, Nurmio Kirsi, Leino Joanna, Vulli Miina, Mikkola Outi, Kuusinen Marie, Laine Annika

Varajäsenet sijaan tulojärjestyksessä Santaniemi Johanna, Näreikkö Heikki, Porttikivi Ilkka, Keränen Jyri, Roslöf Jari, Backström Rainer, Lahtinen Jussi, Alanen Pertti, Niemelä Olli-Oskari, Kinnunen Katja, Pihlaja Risto, Penders Elisa, Tuokko Jyri, Solja Petri, Tirronen Ulla-Maija, Smirnov Stefan, Virolainen Paula, Nevala Eija, Viljanen Kirsti, Korhonen Petri

Vaaliyhtymä 2 (Nokia, Pirkkala, Ylöjärvi, Kangasala, Vesilahti, Lempäälä) 12 edustajaa

Hiltunen Raisa, Joensivu Leena, Koivuluoma Mikko, Laine Hanna, Laitinen Arja, Lehto Roope, Lehtonen Mikko, Markkinen Jari, Mattila Juha-Pekka, Peltola Seppo, Tolvanen Taru, Åman Sari

Varajäsenet sijaan tulojärjestyksessä Päivänen Maria, Sarjanen Tuija, Nevala Yrjö, Turkia Kirsti, Lounasranta Marko, Perkiö Johanna, Nurmi Jonne

Vaaliyhtymä 3 (Ruovesi, Juupajoki, Orivesi, Mänttä-Vilppula, Virrat) 6 edustajaa

Ala-Herttuala Marika, Rönni Tero, Hjerppe Ilkka, Hänninen Mikko, Kaleva Keijo, Mikkonen Pirjo

Varajäsenet sijaan tulojärjestyksessä Suhonen Eliisa, Lahtinen Jyrki, Tervonen Seija, Lahtinen Kyllikki, Simula Markku, Ahonen Pekka

Vaaliyhtymä 4 (Parkano, Kihniö, Ikaalinen, Hämeenkyrö, Sastamala, Punkalaidun) 7 edustajaa

Järvenpää Esa, Kaihlamäki Jari, Karisalmi Leevi, Kinnunen Kielo, Leppänen Reijo, Ristamäki Tapio, Alpo Jokinen

Varajäsenet sijaan tulojärjestyksessä Mäkipää Jarkko, Johanna Hiiri

Vaaliyhtymä 5 (Urjala, Akaa, Valkeakoski, Pälkäne) 8 edustajaa

Bister Salla, Hautamäki Matti, Järvinen Hannu, Järvinen Pekka, Kumlander Joni, Nuutinen Sami, Pikkanen Petra, Viitanen Hannu

Varajäsenet sijaan tulojärjestyksessä Hänninen Pia, Lehtinen Arto, Aulio Timo, Niska Reino, Tammisto Timo, Reinikainen Arto

 


SIVUN ALKUUN

 

Marika Ala-Herttuala

Kaupunginvaltuuston puheenjohtaja,
Suomen Kuntaliiton valtuuskunta 2018-2021

Ilkka Jatkola

Kaupunginhallituksen 2.varapuheenjohtaja

Lasse Siltanen

Kaupunginhallituksen jäsen,
valtuustoryhmän puheenjohtaja

Tuula Juurakko

Kaupunginhallituksen jäsen